Šťava z granátového jablka

Takúto šťavičku mi zvykne ráno pripraviť najmilovanejší, kým ja venčím našu chlptú ozrutku. Priznám sa, s radosťou to nechávam na neho, nechce sa mi totiž čistiť  granátové jablko ani odšťavňovač. Nemohli by tie bobuľky rásť už bez tej šupy, hmm? (Ktorá je mimochodom tiež nesmierne prospešná, vývar z nej totiž pôsobí silne protiparazitálne.)

Prečo to ale netreba s tým “šúpaním” vzdať a prečo je granátové jabĺčko tak dôležité pre naše zdravie sa dočítate na konci receptu..

Potrebujeme:

  • 1 granátové jablko
  • 4 väčšie mrkvy
  • 1 veľký pomaranč

Postup:

Vylúpané granátové jablko odšťavíme spolu s mrkvou a pomarančom v nizkootáčkovom lise na ovocie. Ak nám v šťave zostali kúsočky ovocia, šťavu precedíme a vypijeme do 10 minút, aby nestratila potrebné enzýmy.

Processed with VSCO with a6 preset

Granátové jablko je ovocím vhodným pri zdravom chudnutí. Podporuje trávenie, dopĺňa vitamíny a zvýšuje celkové zdravie. Granátové jablko konzumujte 2-krát do týždňa vo forme ovocného šalátu alebo ovocnej šťavy. Posledné štúdie poukazujú na mimoriadne veľký obsah antioxidantov. V jednom stredne veľkom plode je 6mg vitamínu C, 0,55mg vitamínu E, asi 6µg kyseliny listovej a 0,1mg pyridoxínu. Zaujímavý je pomerne vysoký obsah medi, ktorá je dôležitá pre tvorbu červených krviniek. Vysoký obsah draslíka je výhodný pri artériovej hypertenzii. Taníny svojím sťahujúcim a protizápalovým účinkom pôsobia hojivo na podráždený tráviaci systém. Okrem protirakovinového a antiaterosklerotického pôsobenia sú prospešné aj pri kŕčových žilách alebo hemoroidoch.
Granátové jablko ďalej podporuje imunitný systém, podporuje rast buniek, pôsobí prevenčne pred rakovinou a kardiovaskulárnym ochoreniam, znižuje vysoký cholesterol a krvný tlak, detoxikuje organizmus, podporuje trávenie a vyprázdňovanie, má protizápalové účinky, podporuje krvotvorbu, čistí pečeň a obličky, podporuje regeneráciu pokožky a udržuje mladistvý vzhľad kože.

2 thoughts on “Šťava z granátového jablka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s