Mandľovo-mangový smoothie

Tento recept je jedným z tých, ktoré som v kulináriu na stránkach webmagazínu Oslavuj.sk zverejnila pred niekoľkými rokmi. Minule som sa vrámci nejakého triedenia fotiek len tak prehrabávala počítačom a objavila zopár pre mňa už zabudnutých receptov. Aj tento bol jedným z nich.. A tak som sa rozhodla zverejniť ho znova, tentoraz už ale na svoj vlastný blog. :))

Mango je moje najmilšie ovocie, a tak ho väčšinou zjem hneď, ako je zrelé, bez akýchkoľvek kulinárskych príprav. Zbožňujem totiž jeho sladkú chuť a intenzívnu vôňu. Tentoraz som sa ovládla, aby som vyskúšala nový druh smoothies nápoja. Veru, neľutujem!

Potrebujeme:

  • 0,5 l domáceho mandľového mlieka
  • 3-4 datle
  • 1 mango
  • hrsť čerstvej bazalky

IMG_0396

Postup:

V mandľovom mlieku rozmixujeme datle, aby sme ho dosladili. Do scedeného mlieka potom pridáme mango a bazalku a rozmixujeme dohladka.

IMG_0408

Mango disponuje unikátnou chuťou a skvelými liečivými vlastnosťami. Liečivé účinky manga sú naozaj pôsobivé, pretože pozitívne pôsobí v mnohých oblastiach ľudského tela. Obsahuje napríklad špeciálne enzýmy, ktoré napomáhajú lepšiemu tráveniu. Mango tiež disponuje schopnosťou, ktorá eliminuje vysoké hladiny LDL cholesterolu. Navyše obsahuje pomerne veľa vitamínu C, rozpustnej i nerozpustnej vlákniny. Anémia vzniká v dôsledku nedostatočného príjmu železa. Pravdou je, že mango je známe veľmi bohatým obsahom  železa a odporúča sa pri liečbe anémie ľudí všetkých vekových skupín.
Viaceré vedecké štúdie potvrdili súvislosť konzumácie manga a lepšieho sexu. Na kvalitný sex majú veľký vplyv pohlavné hormóny, nuž a na ich správne fungovanie má pomerne veľké pôsobenie vitamín E, ktorý je v mangu naozaj bohato zastúpený.
Mango disponuje viacerými pozitívnymi účinkami na ľudskú pokožku vďaka bohatému obsahu vitamínu A. Ovocie sa odporúča pre pleť, ktorá starne. Obsah antioxidantov proces starnutia spomalí.  Nebojte sa použiť mango ako prísadu domácich masiek. V mangu je prítomný glutamín, ktorý pozitívnym spôsobom ovplyvňuje pamäť a sústredenie. Pokiaľ máte problém s koncentráciou, mango je správny pomocník.
Mango a cenné fenoly sú bojovníkmi proti rakovine hrubého čreva, prsníka a prostaty. Pravidelná konzumácia manga pozitívne pôsobí na srdcovo-cievny systém (beta-karotén, vitamín E a selén). Pozitívne pôsobenie na srdcovú frekvenciu a krvný tlak má draslík. Pre tvorbu červených krviniek je nevyhnutná meď. Ak trpíte astmou, využite protizápalové účinky manga.
Mango má len 290 kJ na 100 g ovocia a preto je vhodné i pri držaní diéty. Extrakt z manga je dokonca súčasťou potravinových doplnkov na redukciu váhy. Ovocie má močopudné účinky, preto je veľmi vhodné konzumovať ho aj v rámci čistiacich kúr.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s