Zásaditý klíčkový šalát

Tento šalátik je absolútnou vitamínovou a zdraviu prospešnou bombou. Pravdupovediac si nedokážem predstaviť zdravšie a výživnejšie jedlo na celom šírom svete ako sú klíčky. Tie sú totiž jedinou prirodzene sa vyskytujúcou potravinou, ktorá je na škále pH takto výrazne zásaditá. Práve vďaka tejto vlastnosti by sa mali stať vítaným doplnkom stravy u chorých a energeticky vyprahnutých ľudí (ale nielen u nich:)).

Viac o pH-stravovaní sa už ale dozviete v prednáške mojej drahej polovičky v uvedenom linku. :))

Potrebujeme:

  • mix klíčkov (použila som fazuľky azuki, šošovicu, mungo, cícer, quinou a žeruchu)
  • extra panenský olivový olej
  • citrónovú šťavu
  • himalájsku soľ
  • čierne mleté korenie a bylinky podľa vlastnej chuti

IMG_7743

Postup:

Klíčky si vypestujeme podľa návodu tu: https://kathushkinekulinarium.wordpress.com/2016/02/26/ako-pestovat-klicky/, všetko spolu zmiešame, dochutíme jemným dresingom z olivového oleja, citrónovej šťavy, soli a korenia. Necháme trochu nasiaknuť chute a podávame.

IMG_7747

Klíčky sú bohatým zdrojom minerálnych látok, vitamínov, enzýmov, stopových prvkov a rastlinných bielkovín v koncentrovanej forme. Už po dvoch hodinách klíčenia sa v semienku zvyšuje obsah vitamínov a balastných látok o 50 % až 200%. V praxi to znamená, že keď zjete lyžicu naklíčených semien napr. reďkovky, zaplavíte svoje telo množstvom prospešných zlúčenín, ktoré by ste inak museli získať zjedením približne 30 kusov dozretých reďkoviek. To už stojí za pozornosť, čo poviete? S takýmto vysokým obsahom vitamínov je len logické, že klíčky majú liečivé a regeneračné účinky. Uplatňujú sa pri liečbe cukrovky, cievnych ochoreniach i poruchách metabolizmu.

IMG_7748

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s