Šálka horúcej #raw čokolády 

Tak toto je doslova moja šálka čokolády! Chutí lahodne a jemne ako kdesi v čokoládovni, len s tým rozdielom, že pri nej nezhrešíte, a teda môžete si ju pokojne dopriavať koľko sa vám zachce. Teda skoro, no.. :))

PS: Tak trochu mi počas “inštalovania zátišia” utiekli vzdialenosti. A čo čert nechcel, tá moja malá chobotnička mi hrnček prevrhla. Ešteže stihol vyliať skutočne iba kúštik. A pre mňa do budúcna veľké ponaučenie – už dočiahne všade!

Potrebujeme:

  • 2 hrste kešu orechov
  • 3-4 PL agáve sirupu alebo medu
  • 2 PL raw kakaa
  • 3,5 dcl filtrovanej vody

Processed with VSCO with hb2 presetPostup:

Všetky prísady vhodíme do mixéra a na vysoké otáčky mixujeme dohladka. Ja som nechala spustený program MLIEKO, a tak som po 3 minútach mixovania mala čokoládu tak akurát “horúcu”.

Processed with VSCO with hb2 preset

Kešu orechy znižujú cholesterol, pomáhajú pri anémii a obsahujú množstvo dôležitých vitamínov a minerálnych látok, ako horčík, betakarotén, zinok, vitamín B, kyselinu listovú, omega-3 a omega-6 nenasýtené mastné kyseliny a ďalšie. Pozitívne vplývajú na oči, kožu, sliznice a nervovú sústavu. Kešu orechy tiež pomáhajú pri zápche, sú vhodné pri tráviacich problémoch, prospievajú cievnemu systému, znižujú krvný tlak a podieľajú sa na tvorbe spermií. Nezabúdajte, že kešu orechy sú kalorickejšie ako ostatné orechy a sú dodávateľmi okamžitej  energie.

Processed with VSCO with hb2 preset

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s