Rukolové smoothie s kiwi

Pridávam ďalší recept do skupiny výživných ZELENÝCH SMOOTHIE, tentokrát S RUKOLOU A KIWI a ich extra dávkou vitamínu C. Išla som do toho pravdupovediac s obavou, pretože ako všetci vieme, rukola je známa svojou špecifickou výraznou horkastou chuťou, ale výsledok ma nesmierne prekvapil. Bola to jedným slovom – lahôdka.

PS: Budem sa tiež do budúcna snažiť, ak mi to časovo vyjde, pripísať ku každému z nových receptov aj nejakú info z takej tej výživnej stránky. Tak uvidíme, dokedy ma tento môj “záväzok” bude držať, sama som zvedavá…

potrebujeme:

2x banány, polovicu avokáda, jablko, 3 kiwi, 3 hrste rukoly a 2 poháre vody

Postup:

Všetko spolu dohladka rozmixujeme.

Processed with VSCOcam with c1 preset

Rukola prečisťuje krv a podporuje chuť k jedlu. Má pozitívny vplyv na činnosť pečene, pomáha proti únave a oslabenej imunite. Rukola obsahuje viac vitamínu C a betakaroténu ako iné listové zeleniny.

Kiwi je extra zdrojom vitamínu C. Obsahuje ho niekoľko násobne viac ako väčšina bežne dostupného ovocia. Napríklad 1 kiwi obsahuje odporúčanú dennú dávku vitamínu C pre dospelého človeka. Obsahuje aj veľké množstvo ďalších vitamínov, minerálov, antioxidantov a fytolátok, ktoré dokážu napomôcť v boji proti mnohým chorobám, alebo ako prevencia proti nfekciám a na posilnenie imunity. Urýchľuje metabolizmus a produkciu hormónov, taktiež podporuje rast kostí. Štúdia dokazujú, že kiwi taktiež pomáha pri krvácaní ďasien a pri paradentóze. Stimuluje činnosť svalov, posilňuje cievy a väzivovú tkaninu. Vrcholový športovci konzumujú Kiwi za účelom získavania energie, a taktiež z dôvodu že vitamín C v spojení s horčíkom zaisťujú metabolické procesy v našom organizme a taktiež stimuláciu svalov.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s